Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

prompik 

2019.06.01 - Žehnání nových hasičských vozidel (SDH Bohdalov) - Bohdalov

65 fotek jaro - zobrazení
Nové zásahové vozidlo bylo dodáno firmou KOBIT na dvounápravovém podvozku s připojitelným předním pohonem a hydrodynamickým retardérem. O pohon se stará 13litrový motor DC13 o výkonu 323 kW, který splňuje emisní normu Euro 5. Převodovka Opticruise je automatizovaná, dvanáctistupňová. Kabina pro mužstvo CrewCab CP28 je šestimístná, čtyřdveřová, vybavená nezávislým naftovým topením a klimatizací. V opěradlech zadní řady sedadel jsou uchyceny dýchací přístroje, mezi nimi jsou náhradní tlakové láhve. Zbývající dva přístroje najdeme mezi sedadly velitele a řidiče.
Ve střední horní části kabiny osádky je umístěna úložná police přes celou šíři kabiny osádky, přístupná je zezadu; ve spodní části je uzpůsobena pro zavěšení páteřové desky.
Přední část kabiny osádky je vybavena lanovým navijákem, pod ním je uchycena asanační lišta. Vůz dokáže brodit klidnou vodou až do hloubky 750 mm.
Karoserie účelové nástavby je vyrobena z plechů a profilů ze slitiny lehkých kovů technologií prizmatických šroubovaných spojů a lepení. CAS je určena k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným pro provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou. Objem nádrže na vodu je 4000 l a objem 240 l na pěnidlo. Čerpací zařízení THZ 3000 dosahuje jmenovitého průtoku 2 000 litrů za minutu v nízkotlakém a 250 litrů za minutu ve vysokotlakém režimu. Pěnotvorné přiměšovací zařízení je vybaveno ručně nastavitelnou regulací.
Nástavba je vybavena osvětlovacím stožárem napájeným z elektrického rozvodu vozidla. Stožár lze vysunout do výšky 5 metrů nad úrovní terénu, po uvolnění ruční brzdy se automaticky složí. Celkový světelný tok čtyř reflektorů je 20 000 lumenů.
Osvětlení bezprostředního okolí nástavby zajišťují LED světlomety na obou bocích a v zadní části. Na každé straně zpětných zrcátek jsou umístěny dvě LED světla pro osvětlení zadních náprav vozidla.

Nové dopravní vozidlo Fiat Ducato DA- L1Z s přípojným vozíkem. Toto vozidlo nahradí 36 let starou Avii, která sloužila jednotce dosud a bude využito při zásazích u mimořádných událostí a při evakuaci osob.
Vozidlo je poháněno vznětovým čtyřválcem o objemu 2,3 litru a výkonu 96 kW, s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou a pohonem kol přední nápravy. Motor splňuje emisní normu Euro 6. Automobil je devítimístný se sedadly ve třech řadách. Všechna jsou orientována ve směru jízdy. Do prostoru osádky se vstupuje posuvnými dveřmi na pravé straně, nákladový prostor je přístupný dvoukřídlými dveřmi na zádi.
Celkové náklady na pořízení vozidla byly 1.144.244, 00 Kč, z čehož částka 1.087.031,80 Kč byla financována spoluúčastí EU
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron